Wybierz swój kraj lub region.

Close
Zaloguj Zarejestrować E-mail:Info@Ocean-Components.com
0 Item(s)

US Space Force śledzi mikro obiekty za pomocą radaru Space Fence

US Space Force tracks micro objects with Space Fence radar surveillance

System będzie najbardziej czułym radarem wyszukiwania w amerykańskiej sieci Space Surveillance Network i mówi się, że jest w stanie wykrywać obiekty tak małe jak marmur. Oprócz poprawy dokładności nadzoru ma również na celu zapewnienie krótszych czasów reakcji.

Zamiast śledzić „kulki”, będzie on jednak wykorzystywany do wykrywania i śledzenia obiektów orbitujących, takich jak komercyjne i wojskowe satelity, zubożone rakiety i szczątki kosmiczne na niskich, średnich i geosynchronicznych orbitach Ziemi.

System - wykorzystujący naziemne radary półprzewodnikowe zasilane azotkiem galu (GaN) - został opracowany przez Lockheed Martin od czerwca 2014 r. Radar „Ogrodzenie” fizycznie znajduje się na wyspie Kwajalein w Republice Wysp Marshalla , na Pacyfiku (północny wschód od Papui Nowej Gwinei, południowy zachód od Hawajów).


Na zdjęciu powyżej Generał Brygady DeAnna Burt, Dyrektor Operacji i Komunikacji, Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych, formalnie deklaruje akceptację operacyjną systemu.

„Ogrodzenie kosmiczne rewolucjonizuje sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń kosmiczną, dostarczając na czas dokładne dane orbitalne dotyczące obiektów, które zagrażają zarówno załogowym, jak i bezzałogowym wojskowym i komercyjnym zasobom kosmicznym” - powiedział generał sił powietrznych John W. „Jay” Raymond, pierwszy szef operacji kosmicznych w nowo utworzonym US Space Force.

„Nasze zdolności kosmiczne mają kluczowe znaczenie dla naszej obrony narodowej i sposobu życia, dlatego Ogrodzenie kosmiczne jest tak ważne, aby zwiększyć naszą zdolność do identyfikowania, charakteryzowania i śledzenia zagrożeń dla tych systemów”.

Przed Space Fence sieć Space Surveillance Network śledziła ponad 26 000 obiektów, mówi wojsko, które obecnie ma znacznie wzrosnąć.

Space Fence będzie obsługiwany przez 20. Space Control Squadron (SPCS) w Space Fence Operations Center w Huntsville, Alabama. Z kolei przekazuje dane do 18 SPCS znajdujących się w bazie sił powietrznych Vandenberg w Kalifornii, która wykorzystuje te dane do utrzymania katalogu obiektów kosmicznych i ekranowania satelitów operacyjnych, zarówno zwrotnych, jak i zwrotnych.

Generał Raymond ogłosił podpisanie na Twitterze:

Lockheed Martin

Lockheed Martin pisał wcześniej o projekcie:

Lokalizacje i wyższa częstotliwość fal nowych radarów Space Fence pozwoli na wykrycie znacznie mniejszych mikrosatelitów i śmieci niż w obecnych systemach. Ponadto projekt ogrodzenia kosmicznego Lockheed Martin znacznie poprawi terminowość, z jaką operatorzy mogą wykrywać zdarzenia kosmiczne, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla satelitów GPS lub Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Elastyczność i czułość systemu zapewni pokrycie geosynchronicznych orbit kosmicznych w przestrzeni kosmicznej przy jednoczesnym zachowaniu ogrodzenia obserwacyjnego.

I pisząc pod kątem GaN, powiedział:

„Te wyniki testów stanowią zwieńczenie ponad dekady wspólnych inwestycji w technologię GaN”, powiedział wcześniej Steve Bruce, wiceprezes Advanced Systems w Lockheed Martin Mission Systems and Training. „HPA GaN zapewniają znaczące korzyści dla aktywnych systemów radarowych z fazowanym układem, takich jak Space Fence, w tym wyższą gęstość mocy, wyższą wydajność i znacznie wyższą niezawodność w porównaniu z poprzednimi technologiami”.

Możesz przeczytać więcej na stronie internetowej firmy.

Zobacz też: USA przysięga na pierwszego szefa nowo utworzonego Space Force