Wybierz swój kraj lub region.

Close
Zaloguj Zarejestrować E-mail:Info@Ocean-Components.com
0 Item(s)

Zatwierdzona maska ​​do druku 3d Covid-19 - tylko dla drukarek MJF, dostępne pliki

CIIRC-RP95-3D-covid19-mask-645

Zaprojektowana na czeskim Uniwersytecie Technicznym w Pradze przez Instytut Informatyki, Robotyki i Cybernetyki (CIIRC CTU) część nosi nazwę „CIIRC RP95-3D” i musi być wydrukowana na drukarce „Multijet Fusion” (MJF).

Udostępniono pliki produkcyjne dla operatorów drukarek 3D MultiJet Fusion

Według CTU:


Zostało to przetestowane bezpośrednio przez personel szpitala Na Homolce. Można rozpocząć produkcję maski na specjalnych drukarkach 3D. Celem jest dostarczenie jak największej liczby sztuk, głównie do szpitali. Biorąc pod uwagę fakt, że technologia MJF jest dostępna tylko w ograniczonej liczbie zakładów w Czechach, naukowcy koncentrują się obecnie na opracowaniu wersji respiratora nadającego się do masowej produkcji poprzez formowanie wtryskowe. Zwiększy to moce produkcyjne i znacznie rozszerzy zakres firm, które będą mogły zaangażować się w produkcję.

„Naszym następnym zadaniem w najbliższych dniach jest ukończenie prototypu do masowej produkcji”, powiedział szef biura projektu CIIRC CTU Vít Dočkal. „Wierzymy, że dzięki tej nowej wersji możemy osiągnąć produkcję prawie 10 000 sztuk dziennie.”

Wśród wkładu do projektu Uniwersytet Czech Zachodnich w Pilźnie zoptymalizował silikonowy zawór wydechowy, a Škoda Auto wydrukowała pierwszą próbę na swojej linii produkcyjnej.

Według czeskiego Ministerstwa Zdrowia nawet bez formowania wtryskowego oczekuje się, że produkcja w tym kraju osiągnie 500 sztuk dziennie od początku kwietnia.

Więcej informacji jest dostępnych tutaj

Podziękowania dla Tomasa Zednicka, prezesa Europejskiego Instytutu Komponentów Pasywnych za zwrócenie na to uwagi Electronic Weekly, aby uzyskać informacje na temat plików projektowych.