Wybierz swój kraj lub region.

Close
Zaloguj Zarejestrować E-mail:Info@Ocean-Components.com
0 Item(s)

Inżynieria w Wielkiej Brytanii wprowadza projekt wentylatora

Ventilator-challenge-UK-logo

Przewiń w dół, aby zobaczyć inny projekt respiratora w Wielkiej Brytanii 

Konsorcjum, zwane konsorcjum VentilatorChallengeUK, kieruje nim Dick Elsy (z prawej), dyrektor generalny Catapult, który w zeszłym tygodniu odroczył swoją emeryturę z powodu wybuchu choroby Covid-19.

W ciągu ostatniego tygodnia konsorcjum badało produkcję konstrukcji respiratorów, które mają spełniać specyfikację wysokiego poziomu „szybko wytwarzanego systemu respiratora” [RMVS] opracowaną przez Agencję Regulacyjną ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej [MHRA], zgodnie z Catapult.


„Regulator był zaangażowany przez cały czas i oczekujemy prostego i bardzo szybkiego zatwierdzenia przez organ nadzoru po końcowym audycie”, zgodnie z Catapult. „Firmy w konsorcjum otrzymały teraz formalne zamówienia od rządu przekraczające 10 000 jednostek. Konsorcjum przyspieszy produkcję o uzgodnionym projekcie, w oparciu o istniejące technologie, które można montować z materiałów i części w bieżącej produkcji. ”

W ramach konsorcjum jest producent wentylatorów medycznych, który otrzyma wsparcie produkcyjne w celu zwiększenia produkcji istniejącego projektu respiratora, który ma pełne zatwierdzenie regulacyjne.

Konsorcjum prosi, aby nikt nie próbował skontaktować się z nim bezpośrednio z ofertami pomocy, ale zamiast tego poprosił o skontaktowanie się z nim za pośrednictwem tej rządowej strony internetowej. „Będzie to oznaczać, że jeśli będziemy potrzebować pomocy, będziemy w stanie pozyskać ją za pośrednictwem tego mechanizmu, a tymczasem będziemy w stanie skoncentrować całą naszą energię na pilnym zadaniu produkcji”.

Konsorcjum VentilatorChallengeUK:

Przy wsparciu z

Spinki do mankietów

Specyfikacja wentylatora MHRA RMVS znajduje się tutaj. Istnieje druga specyfikacja MHRA, minimalne standardy dla systemu ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP). Nie jest jasne, do której specyfikacji pracuje VentilatorChallengeUK.

Standard wentylatora BSI został udostępniony tutaj bezpłatnie.

Zobacz także wideo dla prototypu wentylatora JCB, Dyson, Technology Partnership CoVent.