Wybierz swój kraj lub region.

Close
Zaloguj Zarejestrować E-mail:Info@Ocean-Components.com
0 Item(s)

Czteroosobowy NAS z Raspberry Pi i SATA HAT Radxa

Dual / Quad SATA HAT jest przeznaczony dla Raspberry Pi 4, a także ROCK Pi 4, a Penta SATA HAT jest przeznaczony tylko dla ROCK Pi 4.

Czapka Dual / Quad SATA HAT

Quad sata hat angle.png

Dual / Quad SATA HAT wykorzystuje magistrale USB3 w Raspberry Pi 4 lub ROCK Pi 4, ma następujące funkcje:

W przypadku dysku twardego 3,5 cala do zasilania dysku twardego i samego Raspberry PI wymagany jest standardowy zasilacz ATX. Przy 4 3,5-calowych dyskach twardych zasilacz powinien mieć 60 W lub więcej.


Quad sata hat 35 hdd.jpg

W przypadku 2,5-calowych dysków twardych wystarczy użyć zasilacza USB PD / QC (wystarczy zasilacz o mocy 30W), aby zasilić dysk HDD / SSD i sam Raspberry Pi 4.

Quad sata hat 25 hdd.jpg

Występ

Quad SATA HAT wykorzystuje dwa wysokowydajne JMS561 (jeden JMS561 dla Dual SATA HAT) zapewniający do 400 MB / s wydajności odczytu / zapisu z czterema dyskami w trybie RAID0.

PENTA SATA HAT

Penta sata hat angle.png

Penta SATA HAT wykorzystuje M.2 / PCIe na ROCK Pi 4 do rozszerzenia do 5 portów SATA, działa tylko dla ROCK Pi 4. Dostosowujemy cztery wewnętrzne SATA i jeden projekt eSATA, który sprawia, że ​​połączenie jest elastyczne, jeśli użytkownik chce użyj zewnętrznych dysków.

eSATA

Penta sata hat eSATA.png

Aby w pełni wykorzystać 5. SATA, wdrożyliśmy złącze eSATA, które można wyeksportować z obudowy. ESATA zapewnia zarówno dane, jak i zasilanie za pomocą jednego kabla, może bezpośrednio napędzać 3,5-calowy dysk twardy.

Występ

Penta SATA HAT jest zasilany przez JMB585 z 2 liniami magistrali PCIe 5 Gb / s z przepustowością do 10 Gb / s. Z 5 dyskami SSD podłączonymi w trybie RAID0 możemy osiągnąć do 803 MB / s prędkość.

Penta sata hat 35 hdd.png

SATA HAT Top Board

Aby monitorować dyski twarde i wyświetlać podstawowe informacje o dyskach twardych, zaprojektowaliśmy płytę główną, która zapewnia sterowanie wentylatorem, informacje o adresie IP i przycisk wyłączania zasilania lub funkcje klienta. Przewód elastyczny łączy SATA HAT z górną płytą.

Sata hat top board.png

Wsparcie oprogramowania

Udostępniliśmy pakiet Debian do kontroli i monitorowania SATA HAT. Użytkownicy Raspberry Pi 4 lub ROCK Pi 4 mogą zainstalować pakiet za pomocą jednego wiersza polecenia:

Walizka

Aby życie było łatwiejsze i lepiej wyglądało, zaprojektowaliśmy w pełni metalową obudowę dla SATA HAT z Raspberry Pi, która może pomieścić do czterech 2,5-calowych dysków twardych i górnej płyty.

Quad sata case coke.jpeg